WS – Jan Merhaut

Ptáte se, kdo je tím třetím, kdo vám ukáže „Jak na to“?Poslední, kdo vám představí své umění na workshopu je autíčkář Honza Merhaut.

Jmenuji se Jan Merhaut. K modelařině jsem se dostal před třemi roky a to jen díky své vášni k Formuli 1.
Vše to začalo jednou fotkou modelu Red Bull Racing Renault RB6 – 1/20 od Tamiya. Podíval jsem na stránky, odkud fotka pocházela a koukám, že ten model postavil kluk, co bydlí cca 40 km ode mě. Sebral jsem tedy odvahu a kontaktoval jsem ho. Slovo dalo slovo a já začal dojíždět 40 km na soukromé noční workshopy. Po sestavení prvního modelu jsem věděl, že mě plastiková modelařina pohltila. Postupem času jsem začal přicházet na to, o čem jsou techniky a zpracování modelu. Po roce modelaření doma jsem se nechal přemluvit na první soutěž. A co bylo dál, už vám asi nemusím povídat. Takže abych to raději shrnul. Sám osobně se nepovažuji za nějakého extra modeláře, který by měl ukazovat ostatním co a jak mají dělat. Ale když mě Martin oslovil, jestli bych neudělal nějaký workshop o autech, řekl jsem ano. Ano, uděláme to o celkové stavbě modelu Formule 1. Sám vím od mnoha modelářů, co staví civilní techniku, že by si někdy rádi postavili nějakou tu formulku, ale bojí se spousty věcí. A proto tedy workshop zaměřený na stavbu Formule 1.

Zkusím vám tedy něco povědět o tom, jak na karbonové závěsy kol, jak udělat karbon, nebo otevřený kokpit, přední a zadní křídlo, dekály na gumy, barvy a jak na lak.
Takže 16.12.2017 v O Café Velká Ohrada.
S pozdravem
Jan Merhaut alias Hanz.77

Uložit odkaz do záložek.

1 komentář u „WS – Jan Merhaut

Napsat komentář